Pár užitočných stránok...


Predal som nehnuteľnosť. Na čo nesmiem zabudnúť?

Ak ste úspešne predali Vašu nehnuteľnosť, povinnosti spojené s vlastníctvom Vašej "ex nehnuteľnosti" treba korektne ukončiť a splniť si všetky povinnosti, aby ste predišli možným nepríjemným situáciám. Pre lepšiu informovanosť a orientáciu Vám ponúkam pár užitočných liniek, kde sa dozviete všetko, čo by Vás mohlo v budúcnosti "dobehnúť", pokiaľ by ste niektorú z povinností opomenuli.

 

Predaj nehnuteľnosti

https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/zivotn/predaj-nehnutelnosti

 

Prenájom nehnuteľnosti

https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/zivotn/prenajom-nehnutelnosti-situaci

 

Energetický certifikát

Od začiatku roku 2013 nadobudla platnosť novela 300/2012, ktorou sa novelizuje zákon 555/2005 Z.z. o energetickej hospodárnosti budov. Od tohto termínu pri predaji rodinného domu vyplýva predávajúcemu povinnosť dať vypracovať energetický certifikát, ktorým kupujúcemu preukáže energetickú náročnosť domu. Energetický certifikát bytového domu má povinnosť dať vyhotoviť vlastník budovy, resp.správca alebo spoločenstvo vlastníkov bytov a štítok o energetickej náročnosti bytového domu musí umiestniť na viditeľnom mieste dostupnom verejnosti.

http://www.energeticky-certifikat.com/legislativa

 
Chcem zatepliť a využiť podporu od štátu?

Vlastníte starší rodinný dom, rozmýšľate nad jeho obnovou a nemáte dostatok informácií, ako zohnať peniaze na jeho zateplenie. Na tejto stránke nájdete všetky potrebné informácie:

https://www.zatepluj.sk/aktuality

#predaj #prenájom #certifikát #zateplenie #rekonstrukcia #urad #byvanie #servis