Proces predaja nehnuteľností v skratke


Kvalitná prezentácia


Profesionálne a kvalitne spracovaná prezentácia Vašej nehnuteľnosti zverejnená a aktualizovaná na realitných portáloch zabezpečí maximálne zviditeľnenie Vašej nehnuteľnosti. Je to dobrý štart.

 

Aktívny predaj alebo hľadanie nehnuteľnosti


Dnes nestačí zostať len pri pasívnej inzercii. Jednotlivé ponuky sú priamo prezentované skutočným záujemcom, ktorí majú konkrétne požiadavky a zabezpečené financovanie. Ide o klientov, ktorí ma kontaktovali s konkrétnymi požiadavkami, alebo boli so mnou na obhliadkach podobných nehnuteľností.

 

Profesionalita a odbornosť


V úvode Vám navrhnem vhodnú stratégiu predaja s nastavením ceny tak, aby bola pri predaji/prenájme dosiahnutá najvyššia možná cena a zároveň aby celý proces netrval neúmerne dlho. Toto viem zabezpečiť vďaka mojim dlhoročným praktickým skúsenostiam a vzdelávaniu sa v tejto oblasti.

 

Ste pravidelne informovaný


Pravidelné informácie sú základom kvalitného vzťahu. Pravidelne budete informovaný o vývoji predaja príp. prenájmu, o všetkých dopytoch na Vašu nehnuteľnosť, o názoroch klientov, ktorí boli na obhliadkach, príp. ktorí sa len predbežne informovali.

 

Právny servis


V momente, kedy sa dostávame do želaného bodu a máme záujemcu, právny servis zastrešuje notár, s ktorým spolupracujeme. Notár je garanciou bezpečného a pohodlného prevodu nehnuteľnosti pre obe zúčastnené strany. S jeho pomocou zvládneme aj komplikované transakcie. Samozrejme Vás celým týmto procesom naďalej sprevádzam a koordinujem všetky potrebné kroky. Po podpise kúpnych zmlúv (v prípade financovania kúpy nehnuteľnosti hypotekárnym úverom aj po podpise záložných zmlúv ) zabezpečím ich zavkladovanie do katastra nehnuteľností. Následne zabezpečím ostatné dokumenty nevyhnutné k uvoľneniu peňazí z banky, prípadne notárskej či bankovej úschovy a dohliadnem na to, aby tento celý proces bol spoľahlivo ukončený k spokojnosti oboch strán.

 

Financovanie


O toto sa postarajú odborníci z finančnej oblasti, ktorí svojej práci tiež rozumejú. Ich služby sú samozrejme nezáväzné a bezplatné. Tuná viete ušetriť nemalú sumu peňazí. Nestrácajte zbytočne čas behaním po bankách a porovnávaním komplikovaných úverových podmienok. Nechajte sa prekvapiť tým, ako jednoducho môžete dostať ponuky jednotlivých bánk od špecialistu na hypotéky. Nemusíte vôbec nikam chodiť a vo veľa prípadoch klient dostane výhodnejšie podmienky, ako keď si vybavuje pôžičku sám.

 

Poplatky a popredajný servis


Prevezmem aj toto. Hradím poplatky spojené s právnym servisom a prevodom nehnuteľnosti. Nehnuteľnosť bude protokolárne odovzdaná a pomôžem Vám aj s prehlásením energií. Okrem iného Vám viem zabezpečiť geodeta, znalca, inžiniering v prípade stavby rodinného domu a podobne.

#predaj #proces #servis #odbornosť